Kursy szybkiego czytania – ile kosztują?

Dzisiaj przedstawię krótkie zestawienie kosztów różnego rodzaju kursów szybkiego czytania, w wersji online oraz podczas zajęć w szkołach. Dane zebrane są aktualne na dzień 20 stycznia 2015 roku, jeśli coś poważniejszego się w tym temacie zmieni, na pewno zaktualizuję listę.

Kursy online

Internetowe kursy szybkiego czytania od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Na rynku dostępne są między innymi:

 • Kurs szybkiego czytania na stronach ekademia:
  14 godzinnych lekcji w cenie 177 zł brutto. Dostęp do kursu online jest ważny 60 dni od momentu opłacenia.
 • Kurs poprzez platformę szkoleniową superumysł.
  Podzielony na moduły, kosztuje 250 zł brutto za jeden, pięciotygodniowy moduł. Opłata zawiera dostęp do platformy szkoleniowej oraz opiekę zdalną trenera.
 • Kurs dostepny na stronie dlamozgu.pl.
  Kurs dostępny jest w ramach opłaty abonamentowej (w cenach od 39 zł brutto za miesiąc do 94 zł brutto za 6 miesięcy).
  W ramach opłaty abonamentowej dostępne są również inne kursy.

Programy do treningu szybkiego czytania

 • Szybkie czytanie 2 – Akademia umysłutani, dobry program multimedialny wspomagający naukę szybkiego czytania. Dostępny na Ceno już od 21 złotych.
 • ABC. Ultra – 28 lekcji szybkiego czytania. Dość archaiczna oprawa (program ma już kilkanaście lat i w tym czasie nie zmienił znacząco interfejsu). Plusem za to jest niska cena (29 zł) i dość ciekawe materiały do czytania.
 • Faster.Reader – darmowy program dostępny z poziomu przeglądarki (wykorzystuje technologię JAVA). Mimo kilku podejść nie udało mi się przebrnąć nawet przez jeden moduł.
 • Speed Reader 2.0 PL – zdecydowanie nowoczesniejszy od ABC. Ultra program, który oferuje 14 dość rozbudowanych lekcji. Koszt aplikacji to obecnie 69 zł brutto. Dostępna jest wersja trial.

Książki do treningu szybkiego czytania

 • Szybkie Czytanie. Poradnik z Ćwiczeniami autorstwa Jolanty Jaworskiej-Jamruszkiewicz to jedna z najpopularniejszych pozycji. W sposób zrozumiały książka przeprowadza czytelnika przez kolejne etapy kursu, a załączone ćwiczenia wspomagają naukę. Dostępna (w promocjach) już od 17 zł – tutaj
 • Podręcznik szybkiego czytania autorstwa Tony Buzan’a to kolejna z dobrych, wartościowych pozycji na rynku. Autor od ponad 40 lat rozwija metody doskonalenia technik pamięciowych, i swoje najbardziej sprawdzone rady przedstawia w tym 254-stronnym podręczniku. Cena ? Od 21 zł (tutaj)

Stacjonarne kursy szybkiego czytania

Cena kursów szybkiego czytania organizowanych przez szkoły i prowadzonych przez trenerów jest uzalezniona od lokalizacji. Przykładowo, organizowany w Zabrzu kurs 16-godzinny kosztował 277 złotych brutto, podczas gdy 24 godzinny kurs organizowany przez tą samą firmę w Warszawie kosztował aż 647 złotych.

Najlepszą opcją więc będzie… sprawdzenie samemu.
Uwaga! Często można znaleźć kursy Szybkiego czytania na Ceneo, w kategorii „prezent” – o tutaj

Jeden komentarz do “Kursy szybkiego czytania – ile kosztują?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *